Скільки команд у баскетболі

Правила гри в баскетбол. Склад команд.

Кожна команда складається з активних, граючих гравців в кількості п’яти чоловік і семи гравців запасу. Команди для гри в баскетбол складаються з гравців. Гравець приступає до тренувань і участі в активному житті команди, тільки після отримання спеціального дозволу. Даний дозвіл видає організація проводить змагання, згідно раннє встановленим регламентом гри. Обов’язково, буде розглядатися питання, що стосується вікових рамок учасника команди.
Кожен гравець має право на участь в грі, відразу після внесення його прізвища в протокол, що заповнюється перед початком гри. І закінчить участь тільки після своєї дискваліфікації.
В ході гри, учасник команди може бути:
– гравцем, в тому випадку, коли він виходить на ігрове поле і приймає активну позицію для ігрового процесу.
– Запасним, якщо він присутній на ігровому процесі і має можливість вийти на ігрове поле.
– Вилученим від участі в грі, після здійснення ним п’яти і більше порушень правил. Віддалений гравець втрачає право на подальшу участь в грі.
Навіть протягом перерви, всі учасники команди, які мають право брати участь в грі, продовжують вважатися гравцями.
У кожній баскетбольній команді повинні бути:
– дванадцять гравців, які мають право вийти на поле, в тому числі і капітан команди.
– Тренер команди і якщо необхідно, помічник тренера.
– Супроводжуючі команду в кількості не більше п’яти осіб. Тільки супроводжують мають право сидіти на лавці і виконувати функції медичного працівника, менеджера, перекладача.
Кожна команда повинна мати гравців для заміни. Їх кількість може досягати п’яти чоловік і їм необхідно бути присутнім на ігровому майданчику по ходу ігрового процесу.
Гравець стає запасним в разі, коли суддя з використанням жесту вказує запасному на місце на ігровому майданчику. Якщо під час перерви або тайм-ауту сам запасний просить секретаря про заміну гравців.

1. Правила гри в баскетбол. Що таке баскетбол.
  2. Правила гри в баскетбол. Майданчик і обладнання.
  3. Правила гри в баскетбол. склад команд .
  4. Правила гри в баскетбол. Ігрова форма військово-промислового комплексу.
  5. Правила гри в баскетбол. Ігрові травми.
  6. Правила гри в баскетбол. Капітан і тренери.
  7. Правила гри в баскетбол. Ігрові положення.
  8. Правила гри в баскетбол. Спірний м’яч.
  9. Правила гри в баскетбол. Ситуації спірного кидка.

Читайте цікаве на сайті!

Інформація про Marinka

АКЦИЯ “СКИДКИ ВЫХОДНОГО ДНЯ”

Кафе “АМФОРА” приглашает принять участие в акции “СКИДКИ ВЫХОДНОГО ДНЯ”

На протяжении всего лета, гостям предлагаются скидки в размере 15% – в субботу и воскресенье.

Для этого достаточно всего лишь назвать слово АКЦИЯ или предъявить пригласительный.

Бронирование столиков по тел.:(056) 732-41-44.

г. Днепропетровск, пр. Карла Маркса, 9
посмотреть на карте

Баскетбол (основні правила гри, пересування в баскетболі)

В баскетбол грають 2 команди, в кожнійз якої по 5 гравців.Мета кожної команди – закинути м’яч укошик суперника та перешкодити іншій команді заволодіти м’ячем і закинути його у кошик.М’яч під час гри можна передавати, кидати, відбивати, котити або вести в будь-якому напрямку за умови дотримання відповідних правил гри в баскетбол. Бігти з м’ячем, не вдаривши їм у підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком є порушенням.

В баскетбол грають 2 команди, в кожній з якої по 5 гравців. Мета кожної команди – закинути м’яч у кошик суперника та перешкодити іншій команді заволодіти м’ячем і закинути його у кошик. М’яч під час гри можна передавати, кидати, відбивати, котити або вести в будь-якому напрямку за умови дотримання відповідних правил гри в баскетбол. Бігти з м’ячем, не вдаривши їм у підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком є порушенням.

Баскетбольний майданчик Центральне коло вимірюється по зовнішньому краю окружності і розміщується воно у центрі майданчика, і діаметр його дорівнює 3,6 метра. Центральна лінія. Паралельно лицьовим лініям проводиться центральна лінія через середини бічних ліній і виступає на 15 см за кожну бічну лінію. Обмежуючі лінії – лінії, які обмежують короткі сторони, прийнято називати лицьовими, а ті, що обмежують довгі сторони, називають бічними.

Триочкова лінія. Весь ігровий майданчик є зоною триочкових кидків, за винятком зони біля щита суперника, яка обмежується триочковою лінією – півколо, радіус якого дорівнює 6,75 метра, проведений до перетину з лицьовими лініями. Лінія штрафного кидка. Паралельно кожної лицьової лінії наноситься лінія штрафного кидка довжиною 3,6 метра. Проводять її таким чином, щоб її дальній край розташовувався на відстані 5,8 метра від внутрішнього краю лицьових ліній, а її середина перебувала б на віртуальній лінії, яка з’єднує середини обох лицьових ліній.

Початок гри та ігровий час Суддя розігрує спірний кидок в центральному колі (підкидує м’яч над центральним колом). Гравець, який найшвидше заволодів м’ячем починає гру. Ігровий час складається з 4 періодів по 10 хвилин з перервами по 2-3 хвилини. Між другим та третім періодами команди змінюються кошиками.

Переможець гри Переможцем у грі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п’ять хвилин додаткового часу).

Порушення аут – м’яч вийшов за межі ігрового майданчика; пробіжка – гравець, контролюючий «живий» м’яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановленого правилами: порушення ведення м’яча, що включає в себе пронос м’яча, подвійне ведення; три секунди – гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд в той час, коли його команда володіє м’ячем у зоні нападу;

п’ять секунд – гравець при виконанні вкидання не розлучається з м’ячем протягом п’яти секунд; вісім секунд – команда, що володіє м’ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд; 24 секунди – команда, яка володіє м’ячем більше 24 секунд, і за цей час не здійснила кидка по кільцю суперника; порушення повернення м’яча в зону захисту – команда, яка володіє м’ячем у зоні нападу перевела його в зону захисту.

Пересування в баскетболі Ходьба Під час гри ходьбу використовують для зміни позицій під час коротких пауз у грі. На відміну від звичайної ходьби баскетболіст пересувається на трохи зігнутих у колінах ногах, що надає можливість для миттєвих стартів і прискорень.

Біг Є основним засобом пересування гравця по майданчику. Гравець повинен уміти виконувати прискорення з різних ВП у будь-якому напрямку обличчям або спиною вперед, швидко змінювати напрямок і швидкість бігу.

Стрибки Це самостійні прийоми, вони є елементами інших прийомів техніки. Найчастіше застосовують стрибки угору і угору-вперед.

Зупинки Здійснюються двома способами: двома кроками і стрибком.

Повороти Застосовують для уникнення активної опіки суперника під час зупинки з метою укрити м’яч від суперника або для відволікаючих дій(фінтів) з подальшою атакою кошика. Існують два види поворотів: уперед і назад.