Скільки партій у чоловічому волейболі

Також під час матчу гравці на майданчику після втрати м'яча суперником міняються місцями за годинниковою стрілкою. Тому кожну чергову подачу виробляє новий гравець. Єдиний, хто не робить перехід – це ліберо, який виконує функції захисту. У волейболі може бути зіграно максимум 5 партій, тому серія триває до 3 перемог.

Волейбольний матч закінчується, коли одна команда виграє три сети. Тому точного часу тривалості гри нема. Гра може закінчитися і з рахунком 3:0, і 3:2. Сет грають до 25 очок, але перевага повинна складати мінімум два очки.

Стійка волейболіста – це поза готовності до переміщення і виходу у вихідне положення для виконання технічного прийому. Існують три види основних стійок: висока, середня, низька.

Тайм-аут може взяти лише тренер або його помічник. У кожної команди є два тайм-аути під час першої половини гри, три під час другої половини та один тайм-аут під час кожного додаткового періоду. Невикористані тайм-аути не можна переносити на наступну половину гри чи на додатковий період.

Коли команда, що приймає, отримує право подавати, її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою: гравець позиції 2 переходить на позицію 1 для подачі; гравець позиції 1 переходить на позицію 6 і т. д.

У волейболі лише від 3 до 5 сетів (або партій). Кожна партія триває до 25 очок, при цьому обов’язковий відрив від команди суперника щонайменше 2 очки.