Як називається лінія під сіткою у волейболі

Основні теоретичні відомості з модуля “волейбол”

Волейбол – це спорт, в якому змагаються дві команди на ігровому майданчику, який розділений сіткою. Для специфічних обставин передбачаються різноманітні варіанті гри для того, щоб багатогранність волейболу була доступна кожному. Ціль гри – направити м’яч над сіткою, щоб він торкнувся майданчика суперника та запобігти такій самій спробі суперника. Команда має три удари для повернення м’яча (додатково до торкання на блоці). М’яч вводиться в гру подачею: гравець, що подає, ударом направляє м’яч через сітку супернику. Розігрування триває до приземлення м’яча на ігровий майданчик, виходу м’яча «за» або помилки команди при поверненні м’яча. У волейболі команда, що виграла розігрування, отримує очко (система «Розігрування – очко»). Коли команда, що приймає, виграє розігрування, вона здобуває очко і право подавати, а її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою.

Ігрове поле включає ігровий майданчик і вільну зону. Воно повинно бути прямокутним і симетричним. Ігровий майданчик – це прямокутник розміром 18х9м, оточений з усіх боків вільною зоною шириною мінімум 3 метри. Вільний ігровий простір – це простір над ігровим полем, який вільний від будь-яких перешкод. Мінімальна висота вільного ігрового простору над ігровим полем складає 7м від ігрової поверхні. Для ФІВБ, Світових і Офіційних Змагань вільна зона повинна бути 5м від бокових ліній та 6,5м від лицьових ліній. Вільний ігровий простір повинен бути заввишки мінімум 12,5м від ігрової поверхні.

Обмежувальні лінії Дві бокові і дві лицьові лінії обмежують ігровий майданчик. Бокові і лицьові лінії входять в розміри ігрового майданчика. Центральна лінія Вісь центральної лінії розділяє ігровий майданчик на два рівні майданчики розміром 9х9м кожен; однак вся ширина лінії вважається такою, що належить обом майданчикам в рівній мірі. Ця лінія проведена під сіткою від однієї бокової лінії до іншої бокової лінії. Лінія атаки На кожному майданчику лінія атаки, задній край якої нанесений на відстані 3 м від осі центральної лінії, позначає передню зону. Для ФІВБ, Світових і Офіційних Змагань лінія атаки продовжена додатковими пунктирними лініями від бокових ліній, п’ятьма 15см короткими лініями, шириною 5см, нанесеними через 20см, загальною довжиною 1,75м. «Обмежуюча лінія головного тренера» (пунктирна лінія, яка простягається від лінії атаки до лицьової лінії майданчика, паралельно до бокової лінії, на відстані 1,75м від неї) складається з 15см коротких ліній, нанесених через 20см, для позначення меж дії головного тренера.

Зона подачі Зона подачі – це ділянка шириною 9м позаду кожної лицьової лінії. Вона обмежена з боків двома короткими лініями завдовжки 15см кожна, нанесеними на відстані 20см позаду лицьової лінії, як продовження бокових ліній. Обидві короткі лінії включені в ширину зони подачі. По глибині зона подачі продовжується до кінця вільної зони. Сітка встановлюється вертикально над віссю центральної лінії. Верхній край сітки встановлюється на висоті 2,43 м для чоловіків і 2,24 м для жінок. Висота сітки вимірюється в середині ігрового майданчика. Висота сітки (над двома боковими лініями) повинна бути однаковою і не повинна перевищувати офіційну висоту більш ніж на 2 см.

Сітка шириною 1м і довжиною від 9,50 до 10м (з 25-50см за боковими стрічками на кожній стороні) та складається з чорних комірок у формі квадрата із стороною 10см. Для ФІВБ, Світових і Офіційних Змагань в зв’язку з особливим регламентом змагань, розмір комірок сітки може бути змінений, для сприяння рекламі згідно маркетингових угод. Верхній край сітки формує горизонтальна стрічка шириною 7см (складена вдвічі біла парусина прошита по всій довжині). Кожен кінець стрічки має отвір, через який пропущений шнур, що кріпить стрічку до стійок для натягу її верхнього краю. Всередині стрічки знаходиться гнучкий трос для кріплення сітки до стійок і натягування її верхнього краю. Внизу сітки є інша горизонтальна стрічка шириною 5см, аналогічна верхній стрічці, через яку пропущений шнур. Цей шнур призначений для кріплення сітки до стійок і натягування її нижнього краю. БОКОВІ СТРІЧКИ Дві білі стрічки прикріплені вертикально до сітки і розташовані прямо над кожною боковою лінією. Їх ширина 5см і довжина 1м, і вони вважаються частиною сітки. АНТЕНИ Антена – це гнучкий стержень завдовжки 1,80м і діаметром 10мм, виготовлений зі скловолокна або подібного до нього матеріалу. Антена прикріплюється із зовнішнього краю кожної бокової стрічки. Антени розташовані на протилежних сторонах сітки. Кожна антена здіймається над сіткою на 80см і пофарбована смугами контрастних кольорів шириною 10см, переважно червоного і білого. Антени вважаються частиною сітки і обмежують з боків площину переходу.

М’яч повинен бути сферичним, з покриттям зробленим з еластичної натуральної або синтетичної шкіри і з внутрішньою камерою, зробленою з гуми або подібного до неї матеріалу. Його колір може бути однотонним світлим або комбінацією кольорів. Матеріал з синтетичної шкіри і комбінації кольорів м’ячів, які використовуються в Офіційних Міжнародних змаганнях, повинні відповідати стандартам ФІВБ. Його окружність 65-67 см і його вага 260-280 гр. Його внутрішній тиск повинен бути від 0,30 до 0,325 кг/см ОДНОМАНІТНІСТЬ М’ЯЧІВ Всі м’ячі, які використовуються в матчі, повинні мати однакові стандарти щодо окружності, ваги, тиску, типу, кольору і т.д.

Очко Команда набирає очко: 1 при успішному приземленні м’яча на майданчик суперника; 2 коли команда суперника здійснює помилку;3 коли команда суперника отримує зауваження. Помилка Команда здійснює помилку виконуючи ігрову дію всупереч правилам (або іншим чином порушуючи їх). Судді оцінюють помилки і визначають наслідки відповідно до Правил: 1 якщо дві або більше помилки здійснені послідовно, то береться до уваги тільки перша помилка; 2 якщо дві або більше помилки здійснені суперниками одночасно, то це вважається ПОДВІЙНОЮ ПОМИЛКОЮ і розігрування переграється. Розігрування – це послідовність ігрових дій з моменту удару на подачі гравцем, що подає, до того моменту, коли м’яч вийде з гри. Завершене розігрування – це послідовність ігрових дій в результаті яких здобувається очко. Якщо команда, що подає, виграє розігрування – вона набирає очко і продовжує подавати. Якщо команда, що приймає, виграє розігрування – вона набирає очко і повинна подавати наступною. ВИГРАШ ПАРТІЇ Партія (за винятком вирішальної 5-ої партії) виграється командою, яка першою набирає 25 очок з перевагою мінімум в два очки. У разі рівного рахунку 24-24, гра триває до досягнення переваги в 2 очки (26-24; 27-25… ВИГРАШ МАТЧУ Переможцем матчу є команда, яка виграє три партії. При рівному рахунку 2-2, вирішальна партія (5-а) грається до 15 очок з мінімальною перевагою в 2 очки.

У грі завжди повинні брати участь по шість гравців від кожної команди. Стартове розташування команди вказує порядок переходу гравців на майданчику. Цей порядок повинен бути збережений впродовж всієї партії. Перед початком кожної партії головний тренер повинен надати стартове розташування своєї команди, заповнив картку розташування або через електронний пристрій, якщо він використовується. Гравці, які не включені в стартове розташування на дану партію, є в цій партії запасними (окрім гравців Ліберо). Позиції гравців пронумеровані таким чином:1 три гравці вздовж сітки є гравцями передньої лінії і займають позиції 4 (передній-лівий), 3 (передній-центральний), і 2 (передній-правий); 2 інші три гравці є гравцями задньої лінії, займаючи позиції 5 (задній-лівий), 6 (задній-центральний) і 1 (задній-правий). Взаємна відповідність позицій між гравцями: 1 кожен гравець задньої лінії повинен бути розташований далі від центральної лінії, ніж відповідний гравець передньої лінії

Перерва – це час між завершеним розігруванням м’яча і свистком першого судді на наступну подачу. Тільки ТАЙМ-АУТИ і ЗАМІНИ є звичайними ігровими перервами. КІЛЬКІСТЬ ЗВИЧАЙНИХ ІГРОВИХ ПЕРЕРВ Кожна команда має право максимум на два тайм-аути та на шість замін гравців у кожній партії. Для ФІВБ, Світових та Офіційних змагань для дорослих, ФІВБ може зменшити, до одного, кількість командних та/або Технічних Тайм-Аутів для конкретних подій відповідно до спонсорських, маркетингових та телевізійних угод. Запит тайм-ауту повинен бути зроблений відповідним жестом, коли м’яч знаходиться поза грою та до свистка на подачу. Всі запитані тайм-аути тривають 30 секунд. Для ФІВБ, Світових та Офіційних Змагань є обов’язковим використання зумера і потім жесту для запиту тайм-ауту. Для ФІВБ, Світових і Офіційних Змагань, в 1-4 партіях є два додаткових 60-секундних «Технічних Тайм-Аути», які застосовуються автоматично, коли команда-лідер набирає 8-е і 16-е очко.

ГРАВЕЦЬ ЛІБЕРОКожна команда має право призначити зі списку гравців в протоколі не більше двох (2) спеціалізованих захисних гравців Ліберо. На ФІВБ, Світових і Офіційних Змаганнях, у випадку коли більше 12 гравців зареєстровано в протоколі, ДВА гравця Ліберо є обов’язковими в списку гравців. Гравці Ліберо повинні бути записані в протоколі до матчу Ліберо, який знаходиться на майданчику, є Діючим Ліберо. Якщо є другий Ліберо – він/вона буде діяти як другий Ліберо. Тільки один Ліберо може знаходитись на майданчику в будь-який час. ЕКІПІРУВАННЯ Гравці Ліберо повинні носити форму (або спеціальну накидку/нагрудник для перепризначеного Ліберо), яка має домінуючий колір, що відрізняється від будь-якого кольору форми інших членів команди. Ця форма повинна явно контрастувати з формою інших членів команди. Форма Ліберо може мати інший дизайн, але повинна бути пронумерована аналогічно до форми інших членів команди..

ДІЇ, ДОЗВОЛЕНІ ЛІБЕРО 1. Ліберо дозволяється заміщувати будь-якого гравця на задній лінії. 2. він/вона обмежений в діях, як гравець задньої лінії, і йому не дозволяється завершувати атакуючий удар з будь-якого місця (включаючи ігровий майданчик і вільну зону), якщо в момент торкання м’яч знаходиться повністю вище верхнього краю сітки.3. він/вона не може подавати, блокувати або здійснювати спробу блокування. 4. гравець не може завершувати атакуючий удар вище верхнього краю сітки, якщо м’яч був спрямований Ліберо зверху пальцями зі своєї передньої зони. М’яч може бути вільно атакований, якщо Ліберо здійснює аналогічні дії за межами своєї передньої зони. Заміщення Ліберо Заміщення, в яких приймає участь Ліберо, не вважаються звичайними (регулярними) замінами. Їх кількість не обмежена, але повинно бути завершене розігрування між двома заміщеннями Ліберо Регулярний гравець може замістити і бути заміщений будь яким Ліберо. Діючий Ліберо може бути заміщений тільки регулярним гравцем якого він замістив на цій позиції або другим Ліберо.

Суддівська бригада на матч складається з наступних офіційних осіб: – перший суддя, – другий суддя, – секретар, – чотири (два) лінійних. Для ФІВБ, Світових і Офіційних Змагань обов’язковий помічник секретаря.

;Спочатку для гри використовували тенісну сітку та баскетбольний м’яч, а число учнів які були залучені в грі не обмежувалось. Нову гру Вільяма Морган назвав «мінтонет» і лише через рік вона одержала нову назву — «волейбол». У 1900 році був створений перший, спеціально розроблений м’яч для цього виду спорту. До цього в грі як правило використовували баскетбольний м’яч. Волейбол доволі фізично виснажливий вид спорту, адже кожен гравець команди за гру робить понад 250 стрибків. Волейбол є єдиною спортивною грою, де необхідно закинути м’яч на сторону супротивника, щоб він торкнувся підлоги. Під час гри важливий результат, гра не обмежена часом. Кожен учасник на ігровому полі має свою спеціалізацію. Швидкість кинутого м’яча може досягати 130 кілометрів на годину. Цікаві факти

У 1983 році був поставлений рекорд відвідуваності турніру з волейболу. Подивитися на «бій» між СРСР і Бразилією прийшло майже 100 000 чоловік. Міжнародна федерація волейболу є однією з найбільших у світі. У неї входять 218 країн всієї планети, а існує вона з 1947 року. Подача м’яча в стрибку встановилася в волейболі після матчу, що відбувся в 1894 році. Саме тоді, на Олімпійських іграх, бразильська команда постійно використовувала цей метод в грі. Така віддача дозволила зайняти їм друге місце і була прийнята в основні комбінації з м’ячем у волейболі. Найдовший волейбольний поєдинок в історії тривав протягом 75 годин та 30 хвилин. Відбувся він у містечку Кінгстон, що у Північній Кароліні (США)Після виходу еартини «Вигнанець» у світ, м’яч, яким грав головний актор, був виставлений на аукціон. Це викликало шалений ажіотаж фанатів гри, і вони не поскупилися — більш ніж 18000 $ було віддано за таку «круглу іграшку»

Зони в волейболі

Волейбол – це спортивне змагання, в якому дві команди борються за перемогу на спеціально обладнаному полі. Ігрові зони в волейболі дозволяють, кожному учаснику нести відповідальність за свої дії. Завдяки чому розвивається командний дух.

Назви і кількість

Спочатку варто розібратися в класичній або зальної грі. У ній беруть участь по 6 чоловік. Майданчик всередині залу має прямокутну форму, її розмір становить 18 × 9 метрів. Поле розділяє суцільна біла лінія і натягнута сітка. Три людини розташовуються у центральній смуги, а решта страхують їх ззаду.

Згідно з правилами, виділяють наступні основні зони гри в волейболі:

• Передня розміщена за бокової відміткою і безпосередньо до вільної.
  • Місце подачі є ділянкою шириною 9 м, розташований за лицьовою лінією. Вона має обмеження, з боків знаходяться дві суцільні позначки, довгою по 15 см
  • Зона заміни – частина вільної зони, обмежена продовженням обох ліній атаки до столика секретаря.

Яка позиція за що відповідає

У спортивному змаганні учасники займають зони ігрового майданчика. У першій лінії вони розташовуються на 2,3 і 4 позиції. В даному випадку гравці по зонам мають право подавати і блокувати. У другому ряду, вони стоять на 1,5 і 6 позначці. Тут вони приймають м’яч і захищають свою частину поля.

Члени команди, що займають 1 і 5 позицію, мають право подавати і надавати захист при прийомі і атаці. Свої дії вони проводять тільки з точки нападу. Гравці на 2 і 4 ділянці виконують, роль нападника і блоку. На 3 місці людина стоїть під сіткою. Він ставить блок і дає пас, але в передачі не бере. Основним місцем вважається 6, так як там розташовується кращий захисник.

Розстановка і амплуа учасників

Кожен учасник змагання, що знаходиться на полі, зобов’язаний знати і чітко виконувати поставлені завдання. Схема гри розподіляє між ними чотири основні ролі.

1. Сполучний. Він розташований під сіткою і дає пас на 2 і 4 позначку. А також він має право блокувати м’яч. Зазвичай на 3 позиції ставлять найвищого і професійну людину, так як він передає м’яч і приймає рішення, кому ставити блок.
  2. Догравальника. Члени команди стоять по обидва боки сітки і беруть активну участь в змаганні. На майданчику вони на 2 і 4-якій точці.
  3. Діагональні (1 і 4). Вони подають і атакують, також блокують подачу. Завдяки їх участі заробляються очки.
  4. Ліберо. Займає місце в другому ряду на 6-якій точці. Він домінуючий захисник, який відповідає за силові удари і прийом подач м’яча.

На перший погляд може здатися, що волейбол – це заплутана гра зі складними правилами. Однозначно, в ній є певні складності. Наші тренери готові передати свій досвід бажаючим оволодіти унікальним майстерністю. Через кілька занять, ви навчитеся хитрощів і будете отримувати задоволення від гри.

У нашому клубі Sunny Wind Вас навчать всім тонкощам волейболу. Досвідчені тренери. Сучасні зали. Телефонуйте +7 (499) 397-81-49

Охранное предприятие “Кольчуга – КСБ” предоставляет услуги охраны объектов в городах Украины:

Киев, Донецк, Симферополь, Винница, Волынь, Днепропетровск, Житомир, Закарпатье, Запорожье, Ивано – Франковск, Кировоград, Луганск, Львов, Николаев, Одесса, Полтава, Ровно, Севастополь, Сумы, Тернополь, Харьков, Херсон, Хмельницк, Черкассы, Чернигов, Черновцы

Разработка и дизайн сайта – Alexbranding ©

Правила волейболу – розміри майданчика, висота сітки, рахунок, основні прийоми гри

Скільки сетів грають у волейболі? Як підраховуються очки? Які розміри волейбольного майданчика та висота сітки? На яких позиціях грають гравці? Це лише деякі з питань, які можуть виникнути як у вболівальника, так і у гравця-початківця, коли мова заходить про правила волейболу. Волейбол – один з найпопулярніших і найдинамічніших видів спорту у світі, який зазнав чимало змін з моменту свого зародження у 1895 році. Ознайомтеся із загальними правилами волейболу та основними іграми, щоб зрозуміти, що являє собою цей командний вид спорту.

Розміри волейбольного майданчика та висота сітки

Розміри волейбольного майданчика і висота сітки були стандартизовані у всьому світі Міжнародна федерація волейболу (FIVB – Fédération Internationale de Volleyball). Критий волейбольний майданчик – це прямокутник, який має 18 м в довжину і 9 м в ширину. Ігрове поле обмежене двома крайніми лініями та двома боковими лініями, посередині намальована центральна лінія, яка ділить поле на дві рівні частини розміром 9х9 м кожна. Над цією лінією підвішена сітка, яка у випадку ігор для дорослих знаходиться на висоті:

У молодіжних іграх сітку підвішують на висоті:

По обидва боки сітки закріплені вусики з червоними та білими смужками, які мають довжину 180 см. Вони визначають зону, де м’ячу дозволено проходити на сторону суперника. Якщо м’яч або гравець торкається антен під час гри або м’яч вилітає вбік за межі антен, суддя свистком фіксує помилку і очко, а право на продовження гри отримує команда суперника.

Крім того, по обидва боки поля є триметрова лінія (інакше відома як лінія атаки), яка ділить поле на зону атаки та зону захисту. Вона знаходиться на відстані рівно 3 м від воріт. Всі лінії мають ширину 5 см і повинні бути кольору, що контрастує з підлогою (наприклад, білий, червоний, чорний, білий, червоний, білий, червоний, білий, червоний, червоний).

Волейбол

Волейбольний м’яч для залів має розмір 5, окружність 65-67 см і вагу 260-280 г. Внутрішній тиск варіюється від 0,30 до 0,325 кг/см2 (4,26-4,61 PSI). Волейбольний м’яч виготовляється з натуральної або синтетичної шкіри, одноколірний або багатобарвний, і має внутрішню трубку, виготовлену, наприклад, з гуми. В офіційних національних і міжнародних змаганнях використовуються м’ячі, що відповідають стандартам FIVB.

Правила гри у волейбол

У волейболі змагаються дві команди по шість гравців у кожній. Гра полягає у відбиванні м’яча переважно руками (допускаються відскоки будь-якою частиною тіла) таким чином, щоб після максимум трьох відскоків: прийом – гра – напад (або чотирьох, якщо м’яч, атакований суперником, торкається блоку команди, що захищається), зроблених однією командою, м’яч перелетів через сітку і торкнувся підлоги на боці суперника. Для перемоги в матчі команда повинна виграти в 3 сетах, з яких 25 очок повинні бути набрані в одному сеті (або мати перевагу в два очки, наприклад, 26:24, 28:26 і т.д.). У разі рівного рахунку в сетах 2:2 грається так званий “тай-брейк”.. тай-брейк, в якому гра ведеться до 15 очок або переваги в два очки (наприклад, 16:14, 17:15, 19:17). Перед початком гри проводиться жеребкування сторін майданчика та права на гру (у жеребкуванні беруть участь капітани обох команд та головний суддя).

Підрахунок балів

Очко у волейболі можна заробити різними способами:

• проколюючи його в бік супротивника таким чином, щоб його не можна було відхилити або проколоти;
  • помилка суперника в розіграші – наприклад, подача в аут або в сітку, перевищення часу на розіграш (8 с), перетин кінцевої лінії під час розіграшу, подача, виконана гравцем, який не перебуває в базовій установці, і обертання (переміщення на одну позицію за годинниковою стрілкою);
  • в результаті помилки суперника, наприклад, подвійного відскоку, торкання сітки, торкання повітря, перетин 3-метрової лінії під час атаки захисником, чотири відскоки;
  • форхенд або подача айс (подача, яка не дозволяє супернику торкнутися м’яча);
  • блок;
  • в результаті покарання, накладеного на команду-суперника за, наприклад, неспортивну поведінку, затримку гри.

Склад команди та посади

Волейбольна команда складається з гравців, які грають на позиціях:

• квотербек – керує грою команди, граючи з м’ячем певним чином;
  • нападник – його основна роль – приносити команді очки ефективними атаками з правого краю (з першої або другої лінії));
  • усиновитель – в основному повинен приймати передачі суперника і захищати м’яч після дій суперника. На майданчику одночасно грають два приймаючі.;
  • середній – відповідає в першу чергу за блокування дій команди суперника.

З 1998 року на пітчингу також були представлені ліберо, тобто гравець, який найчастіше замінює центрального нападника. Ліберо одягнений у футболку іншого кольору, ніж решта команди, і його завдання – грати в захисті. Ліберо не може грати, атакувати або блокувати м’яч. З 2011 року команді дозволено мати двох ліберо, які по черзі виходять на поле за погодженням з тренером.

Безпосередньо на полі знаходяться 6 гравців, а решта команди (залежно від класу змагань, в команді може бути 12 або 14 гравців) – у так званому квадранті замін. Капітан команди – це гравець, призначений тренером, який єдиний, наприклад, має право вести дискусію з арбітрами у разі виникнення суперечок.

Зони та ротація

Волейбольний майданчик розділений на шість зон, в кожній з яких може перебувати лише один гравець:

• Зона 1, тобто права оборона – розташована з правого боку за 3-метровою лінією;
  • 2-га зона, тобто права атака – розташована з правого боку біля сітки;
  • Зона 3, тобто центр першої лінії;
  • Зона 4, або ліва атака – розташована спереду з лівого боку сітки;
  • Зона 5, або ліва оборона – це зона зліва за 3-метровою лінією;
  • Зона 6, або середина другого рядка.

Початкове розташування гравців перед початком кожного сету доводиться до відома суддів тренером відповідної команди. На початку сету на першій лінії (біля сітки) стоять 3 гравці, в залежності від тактики це можуть бути догравальник, середній і нападник або догравальник, середній і плеймейкер. У другій лінії також 3 гравці (зони 1, 5 і 6). Після того, як очко було зараховано, настає так зване “право на гру” обертання, Тобто гравці переміщуються на одну позицію за годинниковою стрілкою. Під час гри гравці (за винятком гравця, що подає за задньою лінією) повинні стояти на місці відповідно до черговості, а зміна на правильну позицію (напад, захист, центр, гра) відбувається, коли м’яч, що подається, перелітає через сітку. Якщо правильний порядок гри не дотримується або якщо гравці не займають свої місця відповідно до правил, суддя дає свисток.. помилка налаштування, що призводить до втрати балу та права на послугу.

Час і зміни у волейболі

У волейболі тренер має право на 2 перерви. Він повинен оголосити їх відповідним звуковим сигналом (за допомогою спеціального пристрою) або сигналом рукою перед початком партії та коли м’яч не в грі. Тайм-аут або технічна перерва у волейболі триває 30 секунд і 3 хвилини між сетами, якщо інше не передбачено правилами матчу (наприклад, між 2-м і 3-м сетами може бути 10-хвилинна перерва). Під час перерви гравці, які вийшли на заміну, можуть розминатися у вільній зоні своєї частини майданчика.

Під час матчу тренер може проводити заміни гравців – дозволяється 6 замін за сет. Заміна повинна бути своєчасно оголошена судді сигналом рукою або звуковим сигналом. Заміна відбувається в так званій зоні заміни (зона за межами майданчика на рівні зони нападу), а гравець, який виходить на майданчик, займає місце гравця, якого замінили (останній відправляється в квадрат для запасних або на лаву запасних). Крім зміни гравців, у волейболі відбувається зміна сторін майданчика після кожного сету, а на тай-брейку зміна половин майданчика відбувається, коли одна з команд набирає 8-е очко.

Базові волейбольні п’єси

Волейбол пропонує широке розмаїття ігрових прийомів, які дозволяють не тільки ефективно набирати очки, але й реалізовувати певну тактику та здобувати перевагу над суперником. До основних типів ігор та підбирань у волейболі відносяться нападаючий удар, атака і блок.

Грай

Це гра, яка вводить м’яч у гру, інакше відома як подача, або подача на м’яч. У неї грають або з-за кінцевої лінії на місці, тобто стоячи на корті, або зі стрибка (після підкидання м’яча гравець дотягується до м’яча і б’є по ньому в повітрі). Ми розрізняємо найкраща гра (потрапляння м’яча в найвищу точку підкинутого м’яча), поплавок (інакше бразильський, це плоска, низька гра, яку важко взяти) або абревіатура (Гравець чекає на сигнал судді, а потім має 8 секунд, щоб розіграти м’яч). Гравець чекає на сигнал судді, а потім має 8 секунд, щоб ввести м’яч у гру. Перевищення цього ліміту часу призводить до втрати очка, так само як і перетинання або наступання на кінцеву лінію під час гри.

Блок

Його ставлять гравці передньої лінії, коли м’яч проникає в сітку суперників. Блок складається зі стрибка і розташування рук над сіткою таким чином, щоб гравець, який атакує, не зміг проникнути з м’ячем на інший бік.. Блок може бути одинарним (зроблений одним гравцем), подвійний або потрійний. На додаток до точковий блок, Тобто, наводячи пряму точку, ми також маємо так звану. блок, який є пасивним блоком, що дозволяє провести контратаку, і тактичний блок – налаштовані на певного гравця або гру (наприклад, блокування простого).

Атака

Атака – це будь-який удар однією рукою з першої або другої лінії, який призводить до набору очка або ускладнює ведення гри командою суперника. Найпоширенішими формами атаки у волейболі є

• коротше – атака середнього блокувальника прямо на квотербека;
  • зсунутий коротко – середня атака зі злегка зміщеним м’ячем;
  • подвійне коротке – центральний гравець керує атакою, а м’яч виконує інший гравець;
  • атака другої лінії – “труба” – кидок з-за 3-метрової лінії гравцем із зони 6.;
  • кивнути. інакше кивок – це коротка, легка гра з першої або другої лінії відразу за сіткою;
  • plas – легкий удар м’яча у вільну зону на ігровому полі суперника;
  • оббивка блоків – тактична атака з метою відхилити м’яч від блоку так, щоб він вийшов за межі поля.

Ви займаєтеся волейболом на любительському або професійному рівні, тільки починаєте займатися цим командним видом спорту або хочете відвести дитину на перше тренування з волейболу? Отримайте волейбольне екіпірування і вибрати необхідне обладнання та аксесуари з Sportano.ua. У нашому спортивному інтернет-магазині ви знайдете волейбольні футболки, шорти, взуття для волейболу в приміщенні, а також наколінники, шкарпетки та волейбольні рукави від відомих брендів, таких як: Mizuno, Nike, Molten, Mikasa або Joma.

Блогът на Sportano използва “бисквитки”, с цел осигуряване правилното функциониране на уебсайта, както и за маркетингови цели. Използването на Блога означава, че Потребителят приема Политиката за поверителност и бисквитки и Общите условия на Блога , след като се е запознал с тяхното съдържание. С натискането на бутона “Приемам” Вие се съгласявате с използването на ВСИЧКИ бисквитки. ПриемамНе приемам