Чому футбольний матч триває більше 90 хвилин

Час футбольного матчу, або й довше століття триває. матч

Напружений футбольний матч закінчується. І все ніяк не закінчиться. Арбітр з суддівським свистком все ніяк не оголосить фініш. Вийшли вже, здається, всі часові межі. Закінчилося все терпіння. І у глядача виникає питання. Скільки триває футбольний матч за часом?

Якщо за правилами

У зводі правил футболу сказано чітко. Час футбольного матчу – 90 хвилин, розбиті на два тайми по 45 хвилин, між якими п’ятнадцятихвилинна перерва для відпочинку футболістів. Для юних футболістів передбачені коротші за часом матчі. Все залежить від вікової категорії.

Якщо по «життю»

Здавалося б, на цьому можна було б і закінчити, але справа в тому, що у футболі немає чистого ігрового часу. Під час пауз, викликаних замінами гравців, поверненням м’яча після вильоту його за межі поля, травмами гравців і виходами на поле та іншими форс-мажорами, секундомір не зупиняється. Головний суддя під час матчу як би акумулює ці затримки і в кінцівці гри призначає компенсований час, покликаний повернути «паузний» час у гру. Скільки додати часу, вирішує тільки суддя, добавки ці суворо не регламентуються. У суддів є тільки рекомендації з цього приводу. Тому, на жаль, в учасників матчу і глядачів до арбітра часто виникають питання на тему: чому було додано, наприклад, саме дві хвилини, а не три. До того ж, погіршують ситуацію паузи вже в сам компенсований час. Як правило, судді доданий час за паузи в, як це не тавтологічно звучить, доданий час вже не оголошують.

У підсумку, скільки за часом футбольний матч триватиме не знає часом і сам головний суддя.

Нездоровий ажіотаж з доданим часом матчу міг би вирішити приклад ментально близького футболу хокею з м’ячем, де суддя відразу ж після значної паузи, якщо вважає це за потрібне, додає якийсь час і про це оголошує всім. Наприкінці гри з суми утворюється більш-менш чіткий зрозумілий всім доданий час. На жаль, поки цей досвід футболом не затребуваний.

Якщо по «кубку»

Особливий статус у футболі у кубкових матчів. У матчах в турнірній системі за принципом «програв – вибув» не може бути нічиєї, не такої вже, до речі, рідкісної у футболі. Для того щоб виявити переможця, може знадобитися дуже багато часу. Навіть. вічність.

Так скільки триває футбольний кубковий матч за часом? Звичайний регламент кубкових матчів такий. Спочатку 90 хвилин за правилами з суддівською добавкою (якщо суддя вважатиме за потрібне). Якщо рахунок після закінчення цього часу рівний, то призначаються додаткові 30 хвилин, розбиті на два тайми по п’ятнадцять хвилин, знову ж з суддівською добавкою (якщо знову ж арбітр вважатиме за потрібне). Якщо і після екстра-тайму нічия, то призначається серія пенальті. Кожна команда завдає по п’ять ударів з 11-метрової позначки. Яка забила більше, вважається переможницею. А ось, якщо знову виявляється рівність, команди завдають по одному удару до першої помилки. Не забив – програє. Ось ця серія пенальті може розтягнути час футбольного матчу теоретично до вічності, якщо команди примудряться весь час дотримуватися рівності.

Найдовшою серією пенальті вважається серія, що трапилася в 2005 році в матчі першого раунду Кубка Намібії між командами «Пеллас» і «Сівікс». Після основного і додаткового часу – 2:2. У серії пенальті 48 (!) ударів і п’ятнадцять промахів з підсумковою перемогою «Пелласа» – 17:16(!).

Найдовша серія пенальті на рівні збірних команд сталася в 2007 році на чемпіонаті Європи серед молодіжних команд між англійцями і голландцями. Після нічиєї 1:1 англійці перемогли – 13:12.

Рекордні показники встановили одного разу в матчі третього раунду Кубка Англії і «Ліверпуль» з «Мідлсбро», пробивши в серії пенальті по 15 разів. Підсумок – 14:13 на користь «Ліверпуля». На це у команд пішло 16 хвилин. Дивіться відео:

Цікаво, що серія пенальті впроваджена була в правила тільки в 70-х роках минулого століття. Раніше команди в разі нічиїх перегравали матчі до тих пір, поки хто-небудь все-таки не перемагав. Пізніше почали застосовувати жереб – наприклад, підкидання монетки. У сучасному житті ці способи визначення переможців рідко застосовуються. На перший не вистачає часу в напруженому календарі змагань, а другий – несправедливий. Саме почуття несправедливості відчули футболісти збірної СРСР після півфіналу чемпіонату Європи 1968 року, коли програли італійцям тільки тому, що вибрали не ту сторону монети. Серія пенальті – компроміс між несправедливістю і браком часу.

Якщо домовимося

Деякі швидкоплинні турніри проводяться за спеціальними правилами. Час таких футбольних матчів обумовлюється окремо. Як правило, воно коротше офіційних 90 хвилин і може складатися з одного тайму. За «договірним» регламентом можуть проходити і товариські тренувальні матчі.

Якщо до «трамвая»

Дворовий футбол не підпорядковуються правилам і регламентам. Скільки за часом тут тривати футбольний матч? Кінцем матчу може бути оголошено певну кількість забитих м’ячів, різниця в рахунку, або щось інше. Навіть. припустимо десятий трамвай, що проходить поруч з футбольним полем.

Тому, скільки йде за часом футбольний матч, з абсолютною точністю сказати неможливо. 90 хвилин за правилами – тільки орієнтир.

Скільки триває футбольна гра: розуміння спортивного часу

Футболіст отримує вдалий пас і б’є м’яч, щоб забити дивовижний гол, виконуючи удар велосипедом. Постріл, зроблений на стадіоні Чемпіонату.

Ви коли-небудь задавалися питанням: «Скільки триває футбольний матч?» Що ж, вам пощастило, тому що ця частина зосереджуватиметься на розумінні того, скільки тривають футбольні ігри, особливо враховуючи ритуали перерви та хвилюючі моменти, які роблять прекрасну гру захоплюючою від початку до кінця.

Зміст

Скільки триває футбольний матч?

Стандартний футбольний матч зазвичай триває 90 хвилин, розділених на два тайми по 45 хвилин кожен. Однак із додаванням часу для перерв і перерви загальна тривалість може змінюватися. У деяких випадках додатковий час і серії пенальті можуть подовжити гру, особливо на етапах плей-офф турнірів. Отже, хоча 90 хвилин є нормою, такі фактори, як компенсований час і овертайм, можуть впливати на загальну тривалість футбольного матчу.

Як довго триває перерва у футболі?

Перерва у футбольному матчі зазвичай триває 15 хвилин. Він надає гравцям коротку перерву для відпочинку, регідратації та отримання вказівок від тренерів. Крім того, тайм є моментом для вболівальників, щоб перекусити та обговорити дії в першому таймі. 15-хвилинна тривалість є стандартом для різних футбольних ліг і змагань.

Скільки триває серія пенальті?

Серія пенальті у футболі не має фіксованої тривалості, оскільки вона залежить від кількості пенальті, необхідних для визначення переможця. Кожна команда по черзі виконує певну кількість пенальті, зазвичай п’ять на команду. Якщо після цих початкових ударів рахунок залишається нічийним, перестрілка продовжується у форматі раптової смерті, поки одна команда не заб’є, а інша промахнеться. Таким чином, тривалість серії пенальті може бути різною, з можливістю бути відносно короткою або подовженою, якщо обидві команди продовжуватимуть забивати за сценарієм раптової смерті.

Скільки триває додатковий час у футболі?

Додатковий час у футболі складається з двох таймів, кожен з яких триває 15 хвилин, тобто 30 додаткових хвилин. Це часто грають, коли матч, особливо на стадіях плей-офф турнірів, закінчується внічию після основного часу. Якщо рахунок залишається нічийним після додаткового часу, деякі змагання переходять до серії пенальті для визначення переможця. Варто зазначити, що не на всіх футбольних змаганнях використовується додатковий час, і правила можуть відрізнятися в різних лігах і турнірах.

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Стандартний футбольний матч триває 90 хвилин, розділених на два тайми по 45 хвилин.

Так, тайм у футболі зазвичай триває 15 хвилин.

Так, компенсаційний час додається, щоб компенсувати перерви в грі, і додатковий час може бути зіграний у стадіях плей-офф або внічию.

Деякі змагання переходять до серії пенальті для визначення переможця.

Команди зазвичай виконують по п’ять пенальті в серії пенальті. Якщо рахунок залишається нічийним, він переходить до раундів раптової смерті.

Стандартна тривалість становить 90 хвилин, але можуть застосовуватися правила ліги.

Висновки

Тривалість футбольної гри – це більше, ніж просто цокання годинника. Від пульсуючих 90 хвилин основної гри до стратегічних пауз у перервах і напружених моментів додаткового часу та серії пенальті, футбол пропонує динамічний і захоплюючий досвід як для гравців, так і для вболівальників.