Який звук означає буква Б у слові кучугура

Урок на тему: “Звук [Б], позначення його буквою “бе”.Мала буква б. Читання слів,речень і текстів .

Познайомити учнів зі звуком Б, буквою «бе», що його позначає; вчити учнів артикулювати звук, виділяти його у словах, удосконалювати навички читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уміння робити звуко-буквений аналіз слів, зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, мислення; виховувати спостережливість, почуття любові до природи, турботливе ставлення до тварин.

Тема. Звук[ Б], позначення його буквою «бе». Мала буква б. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.»

Мета. познайомити учнів зі звуком Б, буквою «бе», що його позначає; вчити

учнів артикулювати звук, виділяти його у словах, удосконалювати

навички читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати

уміння робити звуко-буквений аналіз слів, зв’язне мовлення, увагу,

пам’ять, мислення; виховувати спостережливість, почуття любові до

природи, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання. ІКТ (комп’ютер, екран, слайди), мікрофон, лего, малюнки кульок зі

складами, малюнки: , білка, бобер.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Психологічний настрій:

Вже пролунав шкільний дзвінок,

Покликав всіх нас на урок.

Рівненько стали. Все. Вже час,

За парти всілися зручненько,

Поклали руки всі гарненько.

Поверніться один до одного.

Поверніться до гостей-

Привітайтесь: «Добрий день!»

2 . Актуалізація опорних знань та мотивація до навчання.

  • Діти , ви любите ходите на день народження?
  • А з чим ходять на день народження?( торт, подарунки, кульки)
  • Ми те ж візьмемо кульки. Але ці кульки не прості, а чарівні.

Щоб ми могли їх взяти з собою, потрібно прочитати склади, записані на них І ми дізнаємось до якої країни ми потрапимо( на дошці перевернуті кульки, по одній дитині від кожного групи виставляють на дошці склади КРАЇНА БУКВАРІЯ)

А ОТ ДО КОГО МОЖНА ПОТРАПИТИ В ГОСТІ У ЦІЙ КРАЇНІ? ( до букви)

Букви зранку причепурилися, щоб гарно виглядати, але прийшов дід Буквоїд і накоїв лиха

Половину літер стер і вони соромляться іти в такому вигляді на день народження. Допоможемо відновити буквам їх вигляд?

Виставляємо на магнітній дошці

Але букви і досі не знають до якої букви причепурилися. Допоможемо буквам, коли прочитаємо скоромовку

«По базару йшов баран, бубонів у барабан».

Повторіть скоромовку разом зі мною (чітко, цілими словами)

Повторіть тільки губами («Німе кіно»)

Який звук найчастіше повторюється?

Ура! Правильно. Іменниниця буква Б.

ІІІ Спостереження за артикуляцією звука.

Повернулись один до одного , вимовимо звук.До яких звуків належить звук( приголосний)

Спробуйте охарактеризувати його. ( приголосний, бо при вимові беруть участь і губи) То який він ще? (губний

Як утворюється звук [б]? (Треба міцно стулити губи,набрати багатоповітря і з голосом виштовхнути його, відкривши губи.)
— До яких звуків належить звук [б]? (Приголосний,бо струмінь повітря натрапляє на перешкоди.)

Послухайте загадку і відгадайте, хто ще буде з нами на дні народження

Є горішки і грибочки

У дуплі на мотузочку

Плигаю по гілочкам

Я руденька……………….. ( Білочка)

Білка покаже нам дорогу тоді , коли ми виконаємо наступне завдання.

4. РОБОТА З Букварем

А тепер розгорнемо Найкращу в школі книжку,

До усіх книжок доріжку Прокладає наш. (буквар).

— Назва нашої першої книжки починається лі ­ терою «бе».

Нас тут теж чекає багато цікавого. Щоб там побувати, нам треба відкрити букварики на сторінці 104

Ось і наша білочка ,а на якому це вона дереві сидить?

5. Місце букви в слові в Букварі ( ЛЕГО)

6. Вправа «Упіймай звук назви слова в яких звук стоїть на початку слова, в середині, в кінці.
Це друзі букви Б ВИСТАВЛЯЮТЬ ПОРЯД З НЕЮ

ТЕПЕР ЇЙ НЕ СУМНО БУДЕ І ВОНА ПОДРУЖИТЬСЯ ЗНИМИ, ДАВАЙТЕ ЇЙ ДОПОМОЖЕМО

УТВОРЕННЯ ТА ЧИТАННЯ СКЛАДІВ( слайд)

Молодці, навчились швидко утворювати слова з слайда, закріпимо в Букварі( ЗАВДАННЯ ВІД ЧИТАЛОЧКИ)

2.Читання слів.
а) словникова робота.
б) читання слів вчителем;
в) читання ланцюжком;
г) індивідуальне читання.

Знайдіть і прочитайте:
а) двоскладові слова;
б) трискладові слова

Лего гра «Утвори слова»( слайд)

6. Вправа на концентрацію уваги . Гра “Коректор ”

– Графічне зображення букви ми запам’ятали, а тепер на своїх картках спробуйте викреслити всі букви “б”. Треба встигнути якнайшвидше, але не пропустити жодної букви.

Запишіть цифрами скільки букв ви знайшли у кожному рядочку

У дівчат Білосніжка, у хлопців Буратіно

РОБОТА У Букварі( наголос) Білочка привела нас до свого друга.

Вправа – спостереження за словами

  • Розгляньте малюнки. Які тварини на них зображені?
  • Де сидить бобе7 А де сидить білка?
  • Прочитайте речення під малюнками.
  • Порівняйте написання виділених слів ( обидва слова складаються з тих самих букв).
  • Зверніть увагу на наголос у словах. Він різниться. У першому слові 1 склад наголошений, а у другому другий.
  • Прочитайте речення, вимовляючи виділені слова відповідно до наголосу.
  • Що означають виділені слова? ( берег річки, дерево березу).
  • Чи залежить значення слова від наголосу?
  1. Робота над текстом.

Ось ми скоро і потрапимо на день народження. Але спочатку завітаємо до супермаркету. Давайте познайомимося з текстом. « Добра справа»

Куди прийшли тато з Бориском?

_ Читаємо текст ще раз звернувши увагу на ті речі, які вони купували.

VII. Підсумок уроку.

До якої букви ми потрапили на свято?

Ура! Молодці! Ми виконали всі завдання і зібрали друзів нашої букви! !
Буква Б дякує за вашу допомогу . І приготувала Вам сюрприз і нашим гостям також.

Тест на самооцінку ( цеглинки лего)

Ви всі заслуговуєте оплесків-молодці! Дякую вам за урок.

Вивчити букви Б (бе) на позначення звука [б] та пом’якшеної його вимови [б’].

Ознайомити учнів з буквою Б (бе), якою позначаються на письмі звуки [б], [б’]. Навчити їх його правильно вимовляти звуки, впізнавати їх у словах. Навчити читати склади, слова з буквою Б (бе). Розвивати аналітичні та синтетичні вміння, зв’язне мовлення.

Тема. Вивчити букви Б (бе) на позначення звука [б] та пом’якшеної його вимови [б’].

Мета. Ознайомити учнів з буквою Б (бе), якою позначаються на письмі звуки [б], [б’]. Навчити їх його правильно вимовляти звуки, впізнавати їх у словах. Навчити читати склади, слова з буквою Б (бе). Розвивати аналітичні та синтетичні вміння, зв’язне мовлення.

Обладнання. Картка з маршрутом подорожі у чарівний ліс букви Б (бе), предметні малюнки, таблиця складів “магічна квітка”, картки грибочків, картки з словами для гри, макети дуба і хатинки.

Хід уроку

Продзвенів дзвінкий дзвінок,

В двері знань разом заглянем.

– Діти, сьогодні урок читання у нас буде незвичайним. Ми будемо подорожувати у чарівний ліс букви “Б” (бе). Але дорога у цей загадковий ліс повна перешкод і несподіванок, щоб подолати ці перешкоди, нам потрібно бути дуже і дуже уважними, старанними, допитливими і працьовитими.

(Вчитель розкриває дошку, де розміщена карта з маршрутом подорожі і записана тема уроку).

Ось перед вами карта подорожі у чарівний ліс букви “Б” (бе). Хто з вас буде на уроці старанним, уважним, той отримуватиме грибочки-призи. А хто збере таких грибочків багато, тому в щоденник я запишу подяку.

Всі готові подорожувати? Отже вирушаємо.

Повторення вивчених скоромовок.

– Ступаємо на місток скоромовок. Пригадайте, які скоромовки ми вчили. Саму першу ми вивчили скоромвку про одуда, тож повторимо її всі разом.

– В лісі на дубі буде, діти любі.

Діти розповідають вивчені скоромовки.

Катя клопоче, щоб всі були ситі.

То грім гуркоче серед хмар.

Ой, громе грізний, нас не вдар!

– Молодці, діти. Ви гарно пройшли “стежинкою скоромовок”.

Завдання на розвиток фонематичного слуху, а також найважливі-ших розумових операцій – аналізу і порівняння.

– Продовжуємо подорож. На шляху нас перестрів веселий Вітерець. Він закрутився навколо нас і сказав, що йому необхідна наша допомога. Вітерець просить визначити, якими звуками різняться слова:

Пив – лив, коза – коса, коса – роса, роса – руса, мак – рак, слива – слава, ворона – ворота.

– Молодці, дітки. Ви допомогли Вітерцю. Він вам за це дуже вдяч-ний, в нагороду веселун показав нам дорогу до чарівного лісу.

Ознайомлення зі звуком [б] та буквою Б (бе) на його позначення.

  • Ось ми дійшли до чарівного лісу. На краю лісу стоїть дуб. Але хто це? Хтось живе на цьому дереві. Цей хтось каже, що пропустить нас, якщо ми виконаємо його завдання, а допоможе нам ось така загадка:
  1. Що за дивна непосида

З гілки скік та скік на гілку.

  • Скільки складів у слові білка?
  • Який перший склад?
  • Який перший звук?
  • Як ви думаєте, це голосний звук, чи приголосний?
  • Чому так думаєте?

Учні промовляють за вчителем: б-б-б-ілка, виділяють звук [б], повторюють його кілька разів, спостерігають за артикуляцією.

Вчитель пояснює спосіб творення звука [б]:

– при вимові звука [б] губи стиснуті, дещо витягнуті вперед, ротова порожнина закрита; струмінь видихуваного повітря прориває перешкоду. Це приголосний, який вимовляється дзвінко: ду…б, зу…б, гри…б, ри…б-ка.

  1. Доберіть слова зі звуком [б] і складіть два речення (учні називають слова, речення, аналізують їх за кількістю слів, інтонацією, а слова – за звуковою та складовою будовою).
  2. Визначення позиції звука [б] у слові.

Бурі бобри брід перебрели,

Забули бобри забрати торби.

(учні за вчителем вивчають скоромовку, потім називають слова, в яких чути звук [б] та визначають його позицію в кожному слові).

1 ряд – придумати слова на виучуваний звук на початку слова.

  1. Порівняння звуків [б] і [б’] за вимовою і звучанням.
  • Як вимовляється перший звук у словах: буйвол і бізон?
  • В якому слові чути твердий приголосний [б]. (буйвол).
  • В якому слові чути напівпом’якшений приголосний [б’]? (бізон).
  • Як змінюють положення мовні органи при вимові напівпом’як-шеного звука [б’]?

(Губи злегка стискуються, язик притискається до нижніх зубів).

Діти вимовляють: бук – бік, берег – бісер.

  • Молодці, діти. Ви справилися із завданням спритної Білочки і вона нас пропускає далі.
  1. Казковий дуб букви Б (бе).

Ознайомлення з буквою Б (бе).

  • Ось ми дісталися до казкового дуба могутньої феї чарівного лісу, в ньому знаходиться дупло з зачиненими дверима. Вони відчиняються і з’являється фея Велика буква Б (бе) і її помічниця – Маленька буква б (бе). Вони відрізняються за своєю формою.
  • На що схожа літера Б (бе)?

(На бандуру, на білочку з горішком, на гуску, яка дивиться назад, на черпак).

  • Велика буква Б (бе) складається з трьох елементів: прямої вертикальної лінії, до якої вгорі приєднується коротка горизонтальна лінія, і лівого півовала, що починається з середини вертикальної лінії і прилягає внизу до її кінця. Це можна пояснити таким віршиком:

Змайстрував зручний дашок.

Подивився знак в люстерко –

  • Мала буква б (бе) складається з двох елементів: овала і хвилястої лінії над ним. Вона схожа на букву “о” з хвостиком угорі.
  • Погодились фея і її помічниця подорожувати з нами, якщо ви відтворите їх портрети. Тож відкрийте зошити і пропишіть велику і малу букви Б б (бе).
  1. Магічна квітка (дивись окремий аркуш).

Читання прямих і зворотних складів.

  • Букві Б (бе) сподобалось, як дітки відтворили її портрет і вона пого-дилась подорожувати по своєму лісі. Але спочатку фея подарувала нам магічну квітку. І зараз з її допомогою ми почитаємо склади.
  • Молодці, діти.
  1. Фізкультхвилинка.
  • Вона привела нас на галявину відпочинку. Всі тихенько встанемо і будемо активно відпочивати.

Із струмочка гарно вмились.

  • Буква Б (бе) привела нас до лісової хатинки “Букваринки”, де збираються всі букви почаклувати. Нас тут теж чекає багато цікаво-го. Щоб там побувати, нам треба відкрити букварики на сторінці 76-77.
  1. Складання слів із складів.
  • Прочитайте склади в букварику, які знаходяться в кольорових прямокутниках. Складемо з цих складів слова.
  1. Читання слів, речень тексту.

Пояснення значень слів “зубри”, “кобри”. Складання речень з цими словами.

в) на якому складі є наголос?

  1. Робота в зошиті “Супутник “Букваря” від А до Я”.
  2. Гра “Загублена голосна”.
  • На сторінці букваря ви бачите слова з пропущеними літерами на позначення голосних звуків. Ці букви загубилися і просять нас допомогти знайти, в якому слові вони знаходяться. Робитимемо це так: ви ланцюжком читаєте слово і знаходите загублену літеру. Наприклад: перше слово – балка. і т. д.
  1. Галявина чарівних грибів.

Читання слів з буквою Б (бе).

  • Буква Б (бе) повела нас на галявину чарівних грибів. Ці гриби – зачаровані слова. Зараз ми розчаруємо ці слова.
  1. Магічні слова-лабіринти.
  • Буква Б (бе) привела нас до магічних слів-лабіринтів і попросила знайти слова, що знаходяться у ньому.
  • Є в нас торбинка із словами і зараз ми пограємось у гру “Хто де живе”. (у лісі, в зоопарку, в домі).

Викликаний учень витягує з торбинки картку зі словом, читає його і розміщує картку у відповідній колонці. Слова в корзині: зубр, бобер, білка, собака, кобра, зебра, бізон, рибка, бабак.

  1. Підсумок уроку.
  • Ось і закінчилася наша подорож.
  • Яку букву вона допомогла нам вивчити?
  • Яке завдання вам сподобалося найбільше?
  • Підніміть свої грибочки і покажіть, у кого скільки. (У кого багато грибочків, вчитель бере щоденник, щоб записати подяку).

Related Post

Які мови схожіЯкі мови схожі

Зміст:1 Які мови схожі?1.1 Мови, схожі на російську1.2 Інші схожі мови2 20 найпростіших і найскладніших мов для вивчення2.1 Труднощі бути поліглотом2.2 Найпростіші мови для вивчення2.2.1 1. Каталонська2.2.2 2. Італійська2.2.3 3.

Як визначити наявність миш’якуЯк визначити наявність миш’яку

Немає простого способу дізнатися, чи є миш'як в питній воді, оскільки він не має смаку, запаху та кольору. Ми рекомендуємо всім, хто користується колодязем або свердловиною регулярно перевіряти воду на